EUROTHERM® - Semne pentru orașe vii

Ce face orașele și comunitățile noastre unice? Sunt oamenii care locuiesc acolo.
Ce face orașele și comunitățile noastre vii? Sunt locurile pentru agrement și recreere și modul în care organizăm traficul.

Orașele vii oferă spații verzi pentru recreere, și infrastructura pentru diferite moduri de trafic este proiectată astfel încât toți locuitorii să poată călători individual de la A la B cât mai sigur, mai rapid și mai convenabil. Localitățile și orașele cu astfel de caracteristici sunt atractive și se bucură de un avantaj competitiv semnificativ pe plan internațional atunci când vine vorba de găsirea de persoane care posedă o bună educație și pregătire pentru locurile de muncă calificate pe care le oferă.
EUROTHERM® sprijină comunitățile în apropierea de astfel de trăsături de caracter competitiv. Portofoliul mare de materiale pentru marcaje de pavaj termoplastice preformate SWARCO este perfect pentru designul creativ al curților școlilor, al locurilor de joacă, al locurilor de parcare sau al traseelor de ciclism, pentru a menționa doar câteva exemple.
"Versatilitatea produselor pentru marcajele preformate EUROTHERM® poate fi explicată cel mai bine atunci când privim în proiectarea pavajului curților școlilor", spune Bianca Schönheit, manager de produs al SWARCO pentru soluțiile de marcaje preformate din Europa. Astfel de spații pot fi proiectate individual, cu un concept foarte flexibil. Elevii, profesorii și părinții pot fi implicați încă de la început pentru a obține cele mai bune rezultate în comun. "Personalul didactic și elevii vor petrece mai mult timp afară, învățarea devine mai interactivă și mai distractivă, iar elevii vor fi mai liniștiți, mai motivați și mai dornici să învețe", este convinsă Bianca Schönheit.

Ființele umane vor fi mult mai mulțumite atunci când comunitățile investesc în mod durabil și într-un mod orientat spre viitor în ceea ce privește siguranța și sănătatea lor. EUROTHERM® este un instrument rentabil și util pentru a sprijini acest lucru pentru a face localitățile și orașele mai viabile.