SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH


Vores største systemintegrator

Den største virksomhed i SWARCO-koncernen fungerer som systemintegrator til trafiklyssystemer og skæringspunkter, motorvejs- og tunnelstyringssystemer, parkeringsstyringssystemer og opladningsinfrastruktur til elbiler, herunder tilhørende softwareudvikling. Et tysk netværk af serviceteknikere sikrer, at trafiksystemerne er klar til drift og godt vedligeholdt døgnet rundt.

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH er baseret i Unterensingen nær Stuttgart og har et yderligere produktionsanlæg i Gaggenau nær Karlsruhe.


Kontaktoplysninger

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH

Kelterstraße 67

D-72669 Unterensingen

TYSKLAND

T. +49 7022 6025 0

E.office.sts@swarco.de

Salg Interurban


Interurban Systems

Klaus Hahn

Niederkircher Straße 16

54294 Trier

Tyskland

T. +49 (0)651 / 81 00 2-0

E. interurban.systems@swarco.de

E. detection@swarco.de (detection)


Interurban Construction

Andre Knautz

Oranier Straße 1

35708 Haiger

Tyskland

T. +49-2771-2636-0

E. interurban.construction@swarco.de


Salg Urban, Parkering & Elektromobilitet

Salgsregion Nord/Øst

Klaus Graze

Sickingenstraße 26 - 28

10553 Berlin / Tiergarten

Tyskland

T. +49 (0) 30 / 924039-18

E.klaus.graze@swarco.de

Bremen salgssted

Torsten Hellmers

Richard-Dunkel-Straße 120

28199 Bremen

Tyskland

T. +49 (0) 421/548 59 91

E.torsten.hellmers@swarco.de

Dresden salgssted

Frank Berthel

Frankenring 6

01723 Kesselsdorf

Tyskland

T. +49 (0) 35 204 / 787-15

E.frank.berthel@swarco.com

Hamburg salgssted

Michael Latzke

Stadthausbrücke 3

20355 Hamburg

Tyskland

T. +49 (0) 40/34 99 49 43

E.michael.latzke@swarco.de

Hannover kontor

Torsten Hellmers

Rotenburgerstraße 18

30659 Hannover

Tyskland

T. +49 (0) 511/610 186-10

E.torsten.hellmers@swarco.de

Kiel salgssted

André Nouguier

Edisonstraße 9

24145 Kiel

Tyskland

T. +49 (0) 431 / 71802-15

E.andre.nouguier@swarco.de

Leipzig salgssted

Heiko Seidel

Gypsbergstraße 11

04356 Leipzig

Tyskland

T. +49 (0) 341/90 996-20

E.heiko.seidel@swarco.de

Rostock salgssted

Eckhard Rybacki

An der Jägerbäk 8

18069 Rostock

Tyskland

T. +49 (0)381 / 817 272-0

E. eckhard.rybacki@swarco.de


Salgsregion Vest

Frank Steffan

Herner Straße 299, Building 11

44809 Bochum

Tyskland

T. +49 (0)234 / 95913-0

E. frank.steffan@swarco.de

Düsseldorf salgssted

Mollsfeld 5, Bygning B3

40670 Meerbusch-Osterath

Tyskland

T. +49 (0) 2159/928 130-20

Oberhausen servicepunkt

Kurt-Schumacher-Straße 265

46539 Dinslaken

Tyskland

T. +49 (0) 2064 / 47508-47

Münster servicepunkt

Höltenweg 95

48155 Münster

Tyskland

T. +49 (0) 251 / 76384-0

Siegen servicepunkt

Am Eichenhang 23

57076 Siegen

Tyskland

Salgsregion Syd

Ermano Pascocci

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0) 7022 / 6025-200

E.ermano.pascocci@swarco.de

Gaggenau salgssted & servicepunkt

Arno Manz / Peter Hackner

Adolf-Dambach-Straße

76571 Gaggenau

Tyskland

T. +49 (0) 7225/64155

E.peter.hackner@swarco.de

Ergolding servicepunkt

Walter Niedermeier

Lindenstraße 35

84030 Ergolding

Tyskland

T. +49 (0) 8711/3099

E.walter.niedermeier@swarco.de

Bamberg servicepunkt

Rene Goldmann

Bambergerstraße 31

96199 Zapfendorf

Tyskland

T. +49 (0) 9547/871457

E. rene.goldmann@swarco.de

Sinsheim servicepunkt

Klaus Kirbus

Am Leitzelbach 34

74889 Sinsheim

Tyskland

T. +49 (0) 7261/9745953

E.klaus.kirbus@swarco.de

Darmstadt servicepunkt

Michael Jung

Industriestraße 11

64319 Pfungstadt Eschollbrücken

Tyskland

T. +49 (0) 6157/1587264

E.michael.jung@swarco.de

München salgssted & servicepunkt

Franz Habermeier

Richard-Reitzner-Allee 1

85540 Haar

Tyskland

T. +49 (0) 89/89699386

E.franz.habermeier@swarco.de

Unterensingen kontor & servicepunkt

Wolfgang Höschle

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0)7022 / 6025241

E. wolfgang.hoeschle@swarco.de


International / Export

Annette Gölz

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0) 7022 / 6025-170

E.annette.goelz@swarco.de

IMPRINT

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH

Adresse
Kelterstraße 67
D-72669 Unterensingen


T .:+49 (0) 7022 / 6025-200
F .:+49 (0) 7022 / 6025-199
E .:office.sts@swarco.de

Ledelse:Marcus Anders, Ralf Biesenberger
Registreringsdomstol:Amtsgericht Stuttgart, HRB 723326
Momsnr.:DE 246426590

Dokumenter

Downloads

Downloads