SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH


Vår största systemintegrator

Det största företaget i SWARCO-koncenen fungerar som systemintegratör för trafikljussystem och korsningskontroller, motorvägs- och tunnelstyrsystem, parkeringsvägledningssystem och laddningsinfrastruktur för elfordon, inklusive tillhörande mjukvaruutveckling. Ett tyskt nätverk av servicetekniker säkerställer att trafiksystemen är klara för drift och att de underhålls väl dygnet runt.

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH är baserat i Unterensingen nära Stuttgart och har en extra produktionsanläggning i Gaggenau nära Karlsruhe.


Kontaktuppgifter

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 7022 6025 0

E.@e-post

Försäljning interurban


Interurban Systems

Klaus Hahn

Niederkircher Straße 16

54294 Trier

Tyskland

T. +49 (0)651 / 81 00 2-0

E. interurban.systems@swarco.de

E. detection@swarco.de (detection)

Interurban Construction

Andre Knautz

Oranier Straße 1

35708 Haiger

Tyskland

T. +49-2771-2636-0

E. interurban.construction@swarco.de

Försäljning Urban, Parkering & Elektromobilitet


Försäljningsregion Nord/Öst

Klaus Graze

Sickingenstraße 26 - 28

10553 Berlin/Tiergarten

Tyskland

T. +49 (0) 30 / 924039-18

E. klaus.graze@swarco.de



Bremen Försäljningskontor

Torsten Hellmers

Richard-Dunkel-Straße 120

28199 Bremen

Tyskland

T. +49 (0) 421/548 59 91

E. torsten.hellmers@swarco.de

Dresden Försäljningskontor

Frank Berthel

Frankenring 6

01723 Kesselsdorf

Tyskland

T. +49 (0) 35 204 / 787-15

E. frank.berthel@swarco.de

Hamburg Försäljningskontor

Michael Latzke

Stadthausbrücke 3

20355 Hamburg

Tyskland

T. +49 (0) 40/34 99 49 43

E. michael.latzke@swarco.de

Hannover Försäljningskontor

Torsten Hellmers

Rotenburgerstraße 18

30659 Hannover

Tyskland

T. +49 (0) 511/610 186-10

E. torsten.hellmers@swarco.de

Kiel Försäljningskontor

André Nouguier

Edisonstraße 9

24145 Kiel

Tyskland

T. +49 (0) 431 / 71802-15

E. andre.nouguier@swarco.de

Leipzig Försäljningskontor

Heiko Seidel

Gypsbergstraße 11

04356 Leipzig

Tyskland

T. +49 (0) 341/90 996-20

E. heiko.seidel@swarco.de

Rostock Försäljningskontor

Eckhard Rybacki

An der Jägerbäk 8

18069 Rostock

Tyskland

T. +49 (0) 381/817 272-0

E. eckhard.rybacki@swarco.de

Försäljningsregion Väst

Frank Steffan

Herner Straße 299, Building 11

44809 Bochum

Tyskland

T. +49 (0)234 / 95913-0

E. frank.steffan@swarco.de



Düsseldorf Försäljningsplats

Mollsfeld 5, Building B3

40670 Meerbusch-Osterath

Tyskland

T. +49 (0) 2159/928 130-20

Münster Serviceställe

Höltenweg 95

48155 Münster

Tyskland

T. +49 (0) 251 / 76384-0

Oberhausen Serviceställe

Kurt-Schumacher-Straße 265

46539 Dinslaken

Tyskland

T. +49 (0) 2064 / 47508-47

Siegen Serviceställe

Am Eichenhang 23

57076 Siegen

Tyskland

Försäljningsregion Söder

Ermano Pascocci

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0) 7022 / 6025-200

E. ermano.pascocci@swarco.de

Bamberg Serviceställe

Rene Goldmann

Bambergerstraße 31

96199 Zapfendorf

Tyskland

T. +49 (0) 9547/871457

E. rene.goldmann@swarco.de

Darmstadt Serviceställe

Michael Jung

Industriestraße 11

64319 Pfungstadt Eschollbrücken

Tyskland

T. +49 (0) 6157/1587264

E. michael.jung@swarco.de

Ergolding Serviceställe

Walter Niedermeier

Lindenstraße 35

84030 Ergolding

Tyskland

T. +49 (0) 8711/3099

E. walter.niedermeier@swarco.de

Gaggenau Försäljningskontor & Serviceställe

Arno Manz / Peter Hackner

Adolf-Dambach-Straße

76571 Gaggenau

Tyskland

T. +49 (0) 7225/64155

E. peter.hackner@swarco.de

München Försäljningskontor & Serviceställe

Franz Habermeier

Richard-Reitzner-Allee 1

85540 Haar

Tyskland

T. +49 (0) 89/89699386

E. franz.habermeier@swarco.de

Sinsheim Serviceställe

Klaus Kirbus

Am Leitzelbach 34

74889 Sinsheim

Tyskland

T. +49 (0) 7261/9745953

E. klaus.kirbus@swarco.de

Unterensingen Kontor & Serviceställe

Wolfgang Höschle

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0)7022 / 6025241

E. wolfgang.hoeschle@swarco.de


Internationellt/Export

Annette Gölz

Kelterstraße 67

72669 Unterensingen

Tyskland

T. +49 (0) 7022 / 6025-170

E. annette.goelz@swarco.de

Skriv ut

SWARCO TRAFFIC SYSTEMS GmbH

Adress
Kelterstraße 67
D-72669 Unterensingen


T .:+49 (0) 7022 / 6025-200
F .:+49 (0) 7022 / 6025-199
E .:office.sts@swarco.de

Ledning:Marcus Anders, Ralf Biesenberger
Registreringsdomstol:Amtsgericht Stuttgart, HRB 723326
Momsregistreringsnummer.:DE 246426590

Dokument

Downloads

Downloads